KONST / Litografier / Färglitografi 14332182
nr 1433 2182
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Matador. Signerad, numrerad 78/310. Färglitografi, bildmått: 62x22, yttermått inklusive ram: 83x40 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:31:22
21/11 15:57:05
22 nov
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman